Дали е ова крајот: Де Роси нема да и помага на Рома до крајот на сезоната во битка за Лигата на шампионите…

epaselect epa07418140 Roma's Daniele De Rossi (R) celebrates a goal against FC Porto during their Champions League lround of 16 second leg soccer match, held at Dragao stadium, Porto, Portugal, 6 March 2019. EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Рома ќе има и тоа како големи проблеми…

Данијеле Де Роси би можел да отсуствува до крајот на оваа сезона поради повреда.

Докторите му предвидуваат дека нема да биде во ситуација да игра во минимум три следни натпревари поради повреда на ногата во текот на второто полувреме против Удинезе.

Рома тргна во нешто подобра серија, славеше против Удинезе со 1:0, па навивачите се надеваат дека клубот може да стигне до пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Сепак, судејќи по се ќе мора во тоа да се бори без еден од највлијателните фудбалери во тимот и за битката за ЛШ…

Advertisements