Фергусон со своја прогноза: Еве кој оваа сезона ќе го подигне трофејот во Премиер лигата!?

Џонатан Волтерс, некогашниот репрезентативец на Ирска, зборуваше за „Мирор“ за тоа кој ќе ја освои Премиер лигата.

Помеѓу останатото, го спомена и Фил Бардсли со кој играше во Барнли.

„Разговарав со Бардсли, тој разговараше со Фергусон.

Фергусон смета дека Ливерпул оваа сезона ќе ја освои Премиер лигата“, истакна тој.

Неговото мислење секако е нешто што Англија го почитува, особено ако мисли дека некогашниот негов ривал ќе ја освои титулата.

Advertisements