Спорен момент на „Викариџ“: Дини доби директен црвен картон

Работите за Арсенал на „Викариџ Роуд“ одат во позитивна насока затоа што „топчиите“имаат предност од 1:0, а имаат и играч повеќе на теренот.

Капитенот на Вотфорд, Трој Дини со лакто го удри Лукас Тореира, па главниот судија на натпреварот му покажа директен црвен картон.

На социјалните мрежи се води жестока полемика за тоа дали Дини требало да добие директен црвен картон или само опомена со жолт картон.

Дали главниот судија погреши, или ја донесе вистинската одлука проценете сами…

Advertisements