Фудбалер на Вест хем заработил суспендија: На службениците им рекол „пи*ки е*ени“!

Фудбалерот на Вест хем, Роберт Снодграс е суспендиран на еден натпревар, зашто ги навредил службениците за допинг-контролата.

Инцидентот се случил во текот на февруари, кога антидопинг агенцијата на Англија го посети тренинг-центарот на Вест хем, но шкотскиот фудбалер ги навредувал.

„Зарем немате друга работа пи*ки е*ени?“, викал Снодграс на службениците.

Тие поради овие зборови решиле да го суспендираат на еден меч и да го казнат со 30.000 фунти.

„Неговото однесување кон службениците на антидопинг агенцијата беше агресивно и неприфатливо“, соопштија од Фудбалската асоцијација.

Интересно е тоа што Снодграс нема да го пропушти наредниот меч на Вест хем во Премиерлигата, а причина е тоа што тие се жалеле на одлуката и таа не е важечка додека не заврши постапката.

Advertisements