Се појави нов доказ од моментот на ЛУДИЛО на Нејмар (ВИДЕО)

Снимката направена од непосредна близина,к секако ќе влезе во доказниот материјал од постапката која мора да биде покрената против Бразилецот.

Како казната од УЕФА да не беше доволна опомена за Нејмар, па дента кога дозна дека ќе пропушти три натпревари во Лигата на шампионите направи нов инцидент.

По завршувањето на финалето од мечот во францускиот кип, Бразилецот тргна по еден од навивачите.

Сцената е забележана со мобилни телефони, а во текот на денот се појави снимка од најблизок можен агол.

Снимката во прилог секако ќе влезе во доказниот материјал од постапката која дисциплинските органи на ФС на Франција би требало да ја покренат против Бразилецот.

Advertisements