Ударот на Нејмар кон навивачот е „оправдан“: Тој провоцирал неколку фудбалери (ВИДЕО)

Бразилскиот фудбалер Нејмар ја шокираше јавноста, откако во финалниот меч од францускиот Куп меѓу ПСЖ и Рен удри еден навивач.

ПСЖ беше поразен во финалето по пенали, а Нејмар не можеше да ги поднесе провокациите, па удри еден навивач на трибините.

Поради овој потег Бразилецот го чека жестока казна. Но денеска се појави и снимка од мобилниот телефон на навивачот кој доби удар, па јасно се гледа дека тој постојано ги провоцирал фудбалерите на ПСЖ.

Но, кога почнал да го навредува Нејмар, тој се врати  реши да се пресмета со него, но никој не очекуваше дека ќе го удри, поради што може да добие суспензија од осум натпревари.

 

View this post on Instagram

 

Não vou discutir se é a maneira mais correta de resolver o assunto. Mas que foi MERECIDO, foi ! Veja o que o “torcedor” falou E GRAVOU !! “Buffon você é retardado” “Kurzawa não quero seus cumprimentos” “Verratti racista” “Neymar, aprenda a jogar futebol” Este é o tipo de comportamento que não pode ser admitido. Jogadores de cabeça quente após perder uma final de campeonato e um IDIOTA provocando-os. Certinho ele, né ? Não li uma crítica ao comportamento desse “torcedor”. MERECEU ! . @neymarjr , como sempre, defendeu a si mesmo e a seus companheiros de ofensas. Quem o defenderá de ter ido em defesa dos companheiros de time ? Alguém ? #respeito #respect #neymar #neymarjr #njr

A post shared by Alex Bernardo (@alexbernardo_) on

Advertisements