Почна распад системот во Фулам: Едно од најголемите засилувања на клубот се сели во Монако

Од таборот на Монако ќе сторат се во своите редови да го донесат фудбалерот кој тотално потфрли оваа сезона во Премиер Лигата, Жан Мишел Сери.

27 годишниот фудбалер од средниот ред изненади многумина кога минатата сезона се пресели во редовите на Фулам иако за него постоеше интерес и од Барселона и Манчестер Јунајтед.

Сега по катастрофалната сезона со Фулам, Сери ќе си замине од клубот и ќе се врати во Франција, но овој пат во тимот на Монако.

Advertisements