И ПСЖ фрли око на еден фудбалер на Ајакс

Од таборот на Пари Сен Жермен во летниот преоден рок ќе се обидат да го донесат фудбалерот на Ајакс, Дони ван де Бек.

Ван де Бек игра во одлична форма оваа сезона и се вклопи во феноменалните настапи на Ајакс.

Според „Канал плус“ за неговите услуги од таборот на Пари Сен Жермен се подготвени да платат сума од околу 50 милиони фунти.

Advertisements