Дали великанот стана толку безначаен? На Милан никој не му одговара на барањето!

Екипата на Милан не е на врвот на Италијанскиот фудбал веќе подолго време.

Криза ги потресе Росонерите од година во година и никако не можат да се „пуштат“ во борба за врвот на табелата.

Сепак, констатно се блиску до пласман за во Лигата на Шампионите. Така е и оваа сезона, а последните кола ќе одлучат за тоа, дали ќе се пласираат на четвртото место.

Росонерите се одлучија да се побунат откако им беше прифатено барањето на Јувентус неделниот меч наместо во терминот од 18.00 часот да се игра од 20.30 поради планирата прослава за титулата шампион.

Rossoneri su se odlučili pobuniti nakon što je prihvaćen zahtjev Juventusa da se nedjeljni meč umjesto u terminu od 18 sati igra od 20:30 zbog planirane proslave titule prvaka.

Раководството на Серијата А им излезе во пресрет на Јувентус, а Милан одлучи да се побуни бидејќи постои можност Бјанконерите да го знаат резултатот од мечот од Сан Сиро и нема да одиграат со цела сила против тимот од Бергамо.

Милан веднаш поднесе барање и нивниот натпревар да се помести за во истиот термин. И покрај тоа што до натпреварот има уште два дена, Милан нема добиено повратен одговор.

Оние кои се задолжени за носење одлука од Сојузот им немаат пратено повратен одговор до Милан, па така натпреварот на распоредот и понатаму е од 18:00 часот.
Росонерите моментално се на петото место во Серија А. Имаат 62 бода. Имаат три помалку од Аталанта. Тука е и Рома со 62 бода, што значи дека и Волчицата ја чека својата шанса.

Овој викенд Милан ќе игра против Фросионе.

Advertisements