Митровиќ останува во Премиер лигата, „Скај Спорт“ го откри неговиот нов тим

Еминентниот „Скај Спортс“ во своето денешно издание го пренесе новиот тим на српскиот репрезентативен напаѓач, Александар Митровиќ.

Митровиќ и следната сезона ќе остане во Премиер лигата, иако годинава испадна со Фулам.

Робусниот напаѓач кој има солидна сезона зад себе кариерата ќе ја продолжи во тимот на Евертон кој подготвил понуда за 24 годишниот фудбалер.

Покрај напаѓач, од Евертон ќе купат и голман кој ќе биде резервна опција на Пикфорд, како и еден централен дефанзивец, еден десен бек и едно крило.

Advertisements