Дибиров откри како се чувствувале кога Самсоненко соопштил дека заминува од Вардар (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров во емисијата „Еден на Еден“ со Жарко Димитриоски, откри како се чувствувале тој и неговите соиграчи, откако рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко им соопштил дека ќе го напушти Вардар.

Неодамна Самсоненко откри дека ќе го напушти Вардар, а потоа се појави можност да инвестираат државни компании во „црвено-црните“, како и Русинот да остане со одреден процент во клубот.

Сепак, засега нема ништо конкретно, па се очекуваат повеќе детали наскоро за идната на македонскиот шампион и поранешен освојувач на Лигата на шампиони.

„Бев изненаден исто како и моите соиграчи кога го дознавме тоа. Кога ни беше соопштено дека Самсоненко би можел да замине, ние бевме мрвти на состанокот“, кажа Дибиров меѓу другото, а целата негова изјава може да ја погледнете на видеото.

Advertisements