Згодна тенисерка обвинета дека мами на Ролан Гарос за да добие – 23.000 евра!

Британската тенисерка Кети Бултер е вистинска загатка на главната ждрепка на Ролан Гарос. Оваа атрактивна тенисерка пред 17 дена најави дека ќе се повлече од гренслем турнирот во Париз, но нејзиното име, сепак, се појави во ждрепката.

Сите беа зачудени кога забележаа дека ќе игра против Дона Векиќ, иако има проблем со повредата на грбот.

Едно од објаснувањето лежи во тоа дека Бултер го направила тоа поради парите, кои ќе ги добие, дури и да не одигра меч.

Учесникот во првата рунда, според правилата, добива 46.000 евра и во случај на предавање на дуелот ќе добие само половина од тие пари – 23.000!

Бултер се наоѓа на 112. место на ВТА-листата и големо внимание привлече во 2017 година кога на Вимблдон имаше убедливо најкратко фустанче од сите тенисерки.

 

View this post on Instagram

 

Can we take a second for this racket tho. 🦓😍🙏🏼

A post shared by Katie Boulter (@katiecboulter) on

 

View this post on Instagram

 

This jewellery tho 😫😍 @samerhalimehny

A post shared by Katie Boulter (@katiecboulter) on

Advertisements