Покетино даде одговор за својата иднина по интересот од Јувентус

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино во изјава за „ТокСПОРТ“ говореше за својата иднина во клубот.

ЗА одличниот стратег постои интерес од редовите на Јувентус, но тешко е веројатно дека тој кариерата ќе ја продолжи во Торино.

Тоа го потврди и самиот Покетино кој истакна дека Тотенхем за него е најдобар клуб и дека тука има уште многу работа за да заврши.

„За мене Тотенхем е најдобриот клуб во светот. Овде се уште има работа, а јас сум мотивиран да останам и да му дадам на Тотенхем тоа што го заслужува“- истакна Покетино.

Advertisements