Манчестер Јунајтед испратил понуда за Дембеле

Како што пренесува „Goal“ Манчестер Јунајтед испратил понуда во висина од 35 милиони фунти за услугите на напаѓачот на Лион, Муса Дембеле.

Поранешниот фудбалер на Фулам и Селтик одигра одлична сезона во дресот на Лион и со право го привлече вниманието на големите европски екипи меѓу кои и Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

22 годишниот напаѓач оваа сезона на вкупно 50 натпревари во дресот на Лион постигна 23 погодоци, а запиша уште шест асситенции.

Advertisements