Меуние отворен за заминување од ПСЖ

Фудбалерот на ПСЖ и белгиски репрезентативец, Томас Меуние истакна дека е отворен за заминување од клубот.

За него постои сериозен интерес од Манчестер Јунајтед и Арсенал кои сакаат да го донесат во своите редови.

„Заминување од тимот е нешто што би можело да ми годи во моментов. Не мислам дека клубот ќе заработи многу пари на мене. Имам цена, но јас сум одбранбен фудбалер. Играм еден натпревар од три и имам 28 години, нема да чинам многу“- истакна Меуние.

Advertisements