Винс Картер не може без забивање

Винс Картер веќе најави дека и наредната сезона ќе игра во НБА, но и дека таа ќе му биде последна во неговата играчка кариера.

Тој полека почна да се спрема за живот во кошаркарска пензија, па повремено работи како стручен коментатор и аналитичар.

Тоа беше случај и во НБА финалерот каде што се сретнаа Торонто Репторс и Голден Стејт Вориорс, а Винс Картер се одмараше од снимањето со забивање.

Иако во јануари наполни 42 години, навистина сеуште е во форма.

Инаку, сеуште не е познато во кој клуб ќе ја започне неговата 22. сезона во НБА.

Advertisements