НБА-ѕвездите во втор план: Најзгодната тенисерка го засени финалето меѓу Торонто и Голден Стејт (ФОТО)

Една од најзгодните тенисерки во светот, ако не и најзгодна, Ежени Бушар беше гостин на финалниот меч меѓу Торонто и Голден Стејт вориорс во кој домашниот тим пропушти шанса да стигне до првата титула во историјата.

Тенисерката од Канада пристигна од Париз, кадешто не се прослави на Ролан Гарос бидејќи испадна во првото коло, па синоќа беше во кошаркарската арена и од ВИП-ложата го следеше финалето во НБА-лигата меѓу Голден Стејт и Торонто.

Познатата тенисерка постојано ги воодушевува фановите со својот изглед, а тоа не пропушти да го направи ниту во текот на финалето. Нема сомнеж дека кошаркарите паднаа во сенка поради атрактивниот изглед на тенисерката.

 

View this post on Instagram

 

LETS GET THIS THING GOING

A post shared by Genie Bouchard (@geniebouchard) on

Advertisements