И тоа го дочекавме: Преку Whatsapp го потврдија продолжувањето на договорот

Екипата од Сардинија иа оствари примарната цел опстанок во Серија А.

Тимот на Каљари заврши на 15. позиција со 41 освоен бод, а овие денови се шпекулира за заминување на младата надеж на тимот Никол Барел.

Меѓутоа, првиот човек на тимот Томасо Гиулини се пофали со успешно продолжување на договор со играчот Лука Чигарини.

Интересно е тоа што договорот бил постигнат преку Whatsapp.

Претседателот на клубот разговорот го споделил на социјалните мрежи.

„Дали имаме договор?“
„Да, имаме“.

„Фала Чига, во добри раце сме со тебе или подобро да кажам стапала“
„Фала, Прес, поставивме добри телеми“.
„Те очекува утре за потпис“.

Advertisements