Еден Азар пристигнува денес, но Реал тек го спрема шлагот на тортата

Мадридски Реал направи веќе неколку фантастични работи.

Од наредната сезона дресот на Кралевите ќе го носат Едер Милитао, Ферланд Менди, Лука Јовиќ и Еден Азар, кој во клубот пристигнува денес.

Меѓутоа, големите засилувања нема да запрат и голема е можноста да пристигне уште едно големо име.

Мундо Депортиво тврди дека после потпишсот на Азар мадридскиот великан жестоко ќе тргне по Килијан Мбапе и сите сили ќе ги сврти кон овој потенцијален трансфер.

Сепак, понудата за Мбапе мора да биде огромна. Можно е дури Реал да го сруши најголемиот трансфер на сите времиња кој изнесува 222 милиони евра, сумата што ПСЖ ја плати на Барселона за Нејмар.

Advertisements