Рома завршува работа „а ла Марота“?

Холанѓанецот би можел по истекот на договорот да ги засили редовите на римскиот клуб.

Волчицата ја превзеде Пауло Фонсека, Португалецот најави офанзивна Рома.

Римјаните сакаат да ја засилат средината, најавено е неочекувано враќање на „Нинџата“, но мали се шансите за такот епилог на случувања околу Белгиецот.

Нова мета е Лерој Фер кој веројатно ги заврши настапите во Англија. 20-годишникот го приврушува договорот со Свонси, а дресот на „Лебедите“ го носи од 2016. година, но веројатно дојде ред да се пресели во Италија.

Агентот на фудбалерот, Роб Јансе најавидека Рома е привлечна можност. Фер и тоа како би бил корисен за „Волчицата“, а Римјаните би поминале ефтино, звучи како вистинска италијанска работа.

Advertisements