Роналдињо на уникатен начин му го честита роденденот на Меси (Видео)

Легендарниот бразилски фудбалер, Роналдињо со уникатно видео му го честита 32 роденден на Лионел Меси.

Бразилецот на Твитер објави видео од еден погодок на Меси на кој самиот магично му асистира, а под видеото напиша.

„Среќен роденден Лео! Ти посакувам се најдобро, многу здравје, среќа и успех. Се надевам ќе се видиме наскоро, брате“ –напиша Роналдињо.