Јунајтед не застанува со ангажманот на Ван Бисака: До крајот на неделава уште едно засилување

Иако по ангажманот на Даниел Џејмс како да влегоа во сон, челниците на Манчестер Јунајтед ќе ги израдуваат своите фанови со две засилувања за многу краток период.

Имено, откако утре и дефинитивно Ван Бисака ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед, челните лица на клубот ќе тргнат во офанзива по играчот на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандес.

Играчот од средниот ред е голема трансфер желба на Оле Гунар Солскјер, а португалскиот весник „А Бола“ пишува дека трансферот ќе биде реализиран до крајот на оваа недела, а во најлош случај во првите неколку денови од следната недела.