Стадионот во Каиро „експлодираше“ кога гол постигна Салах

Репрезентацијата на Египет моментално игра против Конго во меч од втората групна фаза од Афричкиот куп на нации.

Египет после првото полувреме води со 2-0 иако Конго во два наврати ги здрма стативите на голот на Египет.

Но, домашните прво поведоа во 25. минута, а потоа стадионот „експлодираше“ во 43. минута кога за 2-0 погоди Мо Салах.