Атрактивни девојки ветија дека ќе објават „жешки“ слики ако Перу ја освои Копа Америка (ФОТО)

Росангела Еспиноза и Росио Миранда се „жешки“ навивачки на Перу и ја поддржуваат својата репрезентација на Копа Америка.

Редовно се фотографираат со дресот на репрезентацијата, а тоа го направија и сега во знак на поддршка на својата селекција, која го исфрли Чиле во полуфиналето на Копа Америка.

Перу против Бразил ќе игра за титулата во Копа Америка, а нема сомнеж дека навивачите ги чекаат убави фотографии, ако се случи сензација.

 

View this post on Instagram

 

Hola..¿ Que planes para hoy piscina, playa o paseo? Los leo. 😘👙🌞🌞

A post shared by R O C I O M I R A N D A 🇵🇪 (@r_miranda28) on

 

View this post on Instagram

 

Happy Valentine’s Day 💋❤️

A post shared by R O C I O M I R A N D A 🇵🇪 (@r_miranda28) on