Згодните фудбалерки на теренот се противнички, а во кревет „жежок“ пар: Тажна сум кога ќе ми даде гол!

Швајцарските репрезентативки Алиша Леман и Рамон Бакман на теренот се лути противнички, а кога ќе се заврши дуелот тие се страствен љубовен пар.

Овие две настапуваат за различни клубови во Англија, 20-годишната Алиша е напаѓачка на Вест хем, додека нејзината девојка игра на истата позиција, но во Челси.

Интересно, Алиша призна дека Рамона од секогаш била нејзин избор.

„Рамона е мој идол откако почнав да играм фудбал. Одлична е, има техника и брзина, но кога ќе ми даде гол, се чувсствувам лошо“, кажа таа.

 

View this post on Instagram

 

💋❣️@alishalehmann7

A post shared by Ramona Bachmann (@bachmannr10) on

 

View this post on Instagram

 

❤️ The full story behind this picture is out now. @schweizer_illustrierte

A post shared by Ramona Bachmann (@bachmannr10) on

 

View this post on Instagram

 

lovely Chinatown ❣️

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7) on