Војводина се засилува за СЕХА-лигата

Војводина следната сезона ќе настапува во СЕХА-лигата, кадешто ги очекуваат нови предизвици, а поради тоа си најдоа квалитетен ракометар.

Поранешниот македонски репрезентативец Немања Прибак од следната сезона ќе го носи дресот на новиот учесник во СЕХА-лигата, Војводина.

Прибак по неколку авантури во неколку клуба конечно се враќа дома, кадешто ќе настапува во клубот од Нови Сад следната сезона.