Сопругата на Михајловиќ со емотивна порака: Имаме многу сила, но… (ФОТО)

Цел свет тагува по веста дека Синиша Михајловиќ боледува од леукемија, а голем број спортисти му испратија голема поддршка на тренерот и неговото семејство.

Неговата сопруга Аријана и децата испратија емотвни пораки до јавноста, а последната беше од жена му.

„Сила имаме многу, но со вашата љубов ќе бидеме непобедливи. Ви благодарам на сите од срце“, порача италијанската водителка.