Емери најави три засилувања: Арсенал добива млада ѕвезда од Јувентус

Навивачите се воодушевени со младиот напаѓач, кој синоќа на урна Фиорентина. Еди Нкети ги „запали“ фановите на Арсенал. Момчето од академијата донесе победа против Баерн, а потоа и против италијанскиот клуб.

Младиот напаѓач уште не е сигурен, па во следниот меч против Реал Мадрид ќе се знаат повеќе детали за неговата иднина.

Арсенал има потреба од класичен напаѓач, па преговара со Јувентус за Мојсе Кин, кој чини 40 милиони евра.

Од друга страна, договорот со Салиба е постигнат, но младиот стопер остана во Сент Етјен на позајмица.

Се очекуваат наредната недела повеќе детали за Дани Себалјос од Реал Мадрид.