Баерн ги претстави дресовите за ЛШ, тие изгледаат феноменално

Фудбалерите на Баерн на големо се спремаат за новата сезона.

Баварците пред крајот на минатата сезона ја претставија домашната гарнитура на дресови, а сега ги претставија дресовите за Лигата на шампионите.

Се очекува Баерн во овиде дресови да ги игра гостинските мечеви во ЛШ, а изгледот на истите ги воодушеви навивачите на минхенскиот клуб.

Адидас повторно се потруси дизајнот да изгледа феноменално.