Ракитиќ денес против Челси постигна преубав погодок

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ со својот одличен погодок ја обележи денешната средба помеѓу Барселона и Челси.

Споменатите екипи играа пријателска средба во Јапонија, а Плавите остварија победа од 2-1.

Најубав момент беше во 91. минута кога Ракитиќ со фантастичен гол ја намали предноста од Челси и го ублажи поразот на својот тим.

Инаку, тој во второто полувреме од оваа средба ја носеше и капитенската трака.

Подолу можете да ја погледнете мајсторијата.