Реакцијата на Роналдо ја подели јавноста: Зошто скокна на полицаецот?

Кристијано Роналдо ужива големо вниимание каде и да се појави. Јувентус се наоѓа на турнеја во Азија, а веќе одиграа еден меч против Тотенхем каде изгубија.

Мечот кој се играше во Сингапур ќе биде запамтен по тоа што Роналдо „угости“ млад навивач на клупата  на Јуве.

Денес „Бјанконерите“ се наоѓаат во Кина и секако нов инцидент. Навивач проба после тренингот да му пријде на Португалецот, но обезбедувањето реагираше на време.

Меѓутоа, Роналдо реши да го „заштити“ навивачот или нешто друго. Пресудете сами.