Го одби Санчез, а Чилеанците ја нарекуваат – Божица! (ФОТО)

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез една вечер бил во ноќен клуб во Чиле, а таму мислите му ги „украла“ згодна чилеанска водителка. Имало контакт со очи, но Санчез не успеал да пријде, па ангажирал луѓе за да го најде нејзиниот број.

Секако, кога сте Санчез, може лесно да го пронајдете нејзиниот мобилен број, но потоа го пречекало изненадување.

„Дојди кај мене дома, сакам да бидеме заедно“, пишал Санчез, а тоа не ја налутило водителката, која го одбила.

 

View this post on Instagram

 

Estamos ok para comenzar una nueva semana 👊🏻⭐️✨ Pónganle onda ❤️

A post shared by Natalia Mandiola Basoalto (@natimandiola) on

 

View this post on Instagram

 

Que todo fluya y que nada influya ✨🙌🏻

A post shared by Natalia Mandiola Basoalto (@natimandiola) on