Погба не се откажал од својата намера, но проблемот е во – Зидан

Пол Погба не го промени мислењето, па сака да замине од Манчестер јунајтед, но нема да форсира трансфер, туку додека игра во англискиот премиерлигаш, тој ќе даде максимум.

Сепак, Јунајтед е убеден дека Реал Мадрид нема да плати 180 милиони евра за Французинот, а исто така во Шпанија сметаат дека Зинедин Зидан нема да остане долго на клупата, зашто е разочаран со ставот на претседателот Флорентино Перез.

Синоќа, новинарот Диего Торес објави дека Зидан изгледа како човек кој наскоро ќе замине од Мадрид, а над клубот е сенката на Жозе Мурињо.

Тоа секако би го спречило трансферот на Погба, кој има договор на уште една сезона, но Јунајтед во секој случај може да ја активира клаузулата и да му го продолжи договорот на уште една сезона.