Нова повреда создава проблем за Атлетико Мадрид: Диего Коста надвор од терените еден месец

Атлетико Мадрид ќе биде многу посилен оваа сезона отколку што беа во изминатите години и покрај заминувањето на Гризман.

Сепак, нова повреда ги погоди сега, а станува збор за Диего Коста.

Имено, тој ги направи сите потребни тестови што покажаа дека е повреден и ќе го напушти теренот на еден месец.

Тој се повреди за време на натпреварот со Јувентус, мораше да излезе од игра, а на крајот се покажа дека доживеал посериозна повреда.

Тој се здобил со повреда на мускулот на левата надколенца што би го оддалечиле од зелените терени на еден месец, тврдат лекарите.