Манџукиќ во сензационален трансфер се враќа во Германија?

Германскиот весник „Кикер“ пренесува дека Марио Манџукиќ би можел да се врати во редовите на Баерн Минхен.

Хрватскиот напаѓач не е во плановите на Маурисио Сари, па откако пропадна неговиот трансфер во Манчестер  Јунајтед, сега би можело тој да се врати во Баерн Минхен.

Манџукиќ и претходно има работено со Нико Ковач и добро се познаваат од репрезентацијата на Хрватска, а во Баерн би пристигнал како алтернатива за Роберт Левандовски.