Солскјер се ослободува од уште еден фудбалер кој е вишок во тимот

Иако неговиот трансфер во Евертон во последниот ден од преодниот рок пропадна, Маркос Рохо сепак би можел да си замине од редовите на Манчестер Јунајтед.

За повремениот аргентински репрезентативец постои интерес од неколку европски тимови, а засега најзагреан е турскиот тим на Фенербахче.

Фенербахче остана без услугите на Мартин Шкртел кој се пресели во Аталанта, а го пикирале токму Рохо како идеана негова замена.

29 годишниот Рохо не е во комбинација за настап кај Солскјер затоа што пред него има неколку стопери кои ја уживаат довербата од Норвежанецот.