Спомен-плочата на Гризман пред Ванда Метрополитано синоќа беше корпа за ѓубре

Навивачите на Атлетико Мадрид почнаа да се навикнуваат на живот без Антоан Гризман.

Одличниот Французин ова лето ги напушти Јорганџиите и потпиша за Барселона, а во очите на навиваќите стана омразен играч, пред се поради начинот на кој замина.

Доказ дека тешко ќе му простат приврзаниците на Атлетико Мадрид е она што го направија пред првиот лигашки натпревар во новата сезона.

Додека спомен-плочите на останатите играчи пред стадионот на Атлетико беа чисти, плочата на Гризман изгледаше како корпа за ѓубре.

Имено, навивачите врз неговата спомен-плоча фрлаа лименки, кеси со чипс и останати отпадоци.