Жестоки навреди кон Мекгрегор: Ти си сра*е од човек! (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов славеше против Дастин Порие и ја освои шампионската титула во лесна категорија во УФЦ, по што веднаш потоа Конор Мекгрегор порача дека сака реванш преку Твитер.

Мекгрегор порача дека сака борбата да се организира во Москва, а нема сомнеж дека тоа ќе привлече многу публика, но сепак има и такви кои не им се допадна идејата на Ирецот, односно сметаат дека не заслужува втора шанса, т.е. реванш.

Еден од борците во УФЦ, Џастин Гејчи не внимаваше многу на својот јазик, па на Твитер жестоко го навреди Ирецот.

„Ти си глупав! Веќе го изгуби тоа што го имаше. Ти си само едно ср*ње од човек, татко и сопруг. Е*и се!“, порача борецот на Твитер.

Advertisements