Се враќа Роналдињо!

Бразилскиот волшебник повторно се враќа на теренот на средината на октомври.

Еден од најголемите играчи во светот се повлече во 2018. година, но во октомври, повторно ќе настапи на уште два натпревари од пријателски карактер.

Светскиот шампион со Бразил од 202. година, двократен освојувач на ФИФА наградата за најдобар фудбалер во својата 39 година ќе се врати на зелените терени. Двата настапи ќе бидат во Колумбија.

Прво на 17. октомври ќе настапи за Индепедиенте Санта Фе, додека три дена подоцна ќе игра во големото дерби помеѓу Америка и Депортиво Кали, каде за секој клуб че одигра по едно полувреме.