Сари ја коментираше одлуката за Емре Чан: Го рабирам…

Пред натпреварот со Фиорентина, менаџерот на Јувентус, Маурицио Сари се обрати на специјална прес конференција.

Меѓу темите за кои разговараше беше и Емре Чан и неговото изоставање од тимот кој ќе настапува во Лигата на шампионите.

„Мора да ог земам предвид и емотивниот аспект, да го оставам играчот да го исфрли бесот, да се смири и потоа да се соочи со ситуацијата во која се наоѓа. Мислам дека сум во вистински години да ја разберам неговата реакција“ –истакна Сари.