Синовите на Меси со хит реакција откако Аргентинецотја освои Златната топка (Видео)

Лионел Меси денеска и официјално ја доби својата шеста Златна топка во кариерата. Фудбалерот на Барселона сосема заслужено го понесе ова признание пред Вирџил ван Дијк и Кристијано Роналдо.

Шестата Златна топка донесе голема радост и кај синовите на Меси кои беа присутни на церемонијата.

Кога беше прочитано името на нивниот татко тие буквално лудуваа на столчињата каде беа сместени.  Видеото веднаш се прошири на социјалните мрежи…