Конор МекГрегор посакува да се врати на победнички патеки, а ова видео покажува дека е спремен за тоа

Најголемата ММА ѕвезда на денешницата Конор МекГрегор во октагонот се враќа по година и пол.

Последен пат МекГрегор се бореше во октомври 2018 година во Лас Вегас кога загуби со гушење Хабиб Нурмагомедов во четврта рунда.

Мечот за враќање во октагонот ќе се одржи на 18 јануари против Доналд Цероне, а се чини дека за тој дуел е подготвен од кога било.

Неколку денови Конор објавува слики на Инстаграм каде што можете да видите , а сега објави и видео каде вежба на еден од неговите последни тренинзи и се чини дека да тој се претворил во прав ѕвер кој е подготвен за победа по повеќе од три години.

Последниот што го победи во најсилната светска организација ММА беше Еди Алварез во ноември 2016 година. Од тогаш одработе само два меча. Еден боксерски против Флојд Мејведер и еден во УФЦ против Хабиб. И во двата меча загуби.

Сепак, се чини дека сега е време да се започне нова победничка низа.