Леброн Џејмс се гушеше во солзи по лошите вести за Коби Брајант (ВИДЕО)

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс се гушеше во солзи откако ја прими веста за уривањето на хеликоптерот на Коби Брајант, во кој Американецот го загуби животот.

Џејмс многу добро го познава Коби затоа што беа големи ривали во текот на кариерата, па тешко му падна веста за Коби и едноставно „кралот“ не можеше да ги задржи солзите.