И Ник Киргиос има емоции: Излезе на терен со дрес на Коби Брајант, па заплака (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер Ник Киргиос моментално го игра мечот од осмина финалето од Австралијан Опен против Рафаел Надал.

Киргиос е познат по контроверзноот однесување на терен, но и надвор од него, нов овој пат Австралијанецот ја воодушеви светската јавност со својот потег.

Имено, на теренот се појави во дресот на Коби Брајант кој вчера загина во хелихоптерска несреќа.

Киргиос излезе на терен во дресот на легендарниот кошаркар и заплака кога доби аплауз од трибините.