Хрватските ракометари го славеа сребрениот медал во македонски ресторан (ФОТО)

Хрватските ракометари по десет години повторно се изборија за финале на големо натпреварување, но за жал загубија од Шпанија со 20-22 и така го освоија сребрениот медал на Европското првенство.

Хрватите, иако беа премногу тажни по поразот, сепак тие решија да се смират и да заминат во македонски ресторан, каде што го прославиле освоеното второ место на големото натпреварување.