Коби Брајант позираше со македонско знаме во 1998 година во Париз (ФОТО)

Поранешниот американски кошаркар и легенда на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а освен него животот го загубија уште осум лица, меѓу кои и неговата 13-годишна ќерка Џина Марија.

На социјалните мрежи се појави една стара фотографија од Брајант, која е направена во 1998 година во Париз, а на неа Коби се фотографира со македонско знаме по меч во „уличен баскет“ со Македонија.