Анимиран филм пред три години го „предвиде“ падот на хеликоптерот на Коби (ВИДЕО)

Уште не се смируваат болката и тагата по Коби Брајант, кој почина вчера во пад на хеликоптер, заедно со неговата ќерка Џина Марија и уште седум лица, а верувале или не, на социјалните мрежи се појави анимиран филм, кој на некој начин го „превидува“ уривањето на леталото на поранешната легенда на Лос Анџелес Лејкерс.

Анимираниот филм бил објавен во 2017 година, па на бизарен начин се предвидува најлошото сценарио за кошаркарот.