Нема за што да се каже за ваквите потези на Лука Дончиќ (ВИДЕО)

Лука Дончиќ се врати на паркетот по кратката пауза поради повреда.

Словенецот го растури Сакраменто Кингс (130:111) и постигна 33 поени, додаде 12 скока, како и осум асистенции.

Сепак, особено се издвојуваше еден потег на натпреварот против Кингс. Се чинеше невозможно за Лука да погоди покрај Кори Џозеф, кој му ја држеше раката, но тој успеа.

Тој е навистина неверојатен …