Стивен Адамс со еден потег ги засени сите ѕвезди на Пеликанс и Тандер

Кошаркарскиот тим на Оклахома Сити синоќа го совлада Њу Орлеанс Пеликанс со 123:118, а потег на натпреварот му припадна на Стивен Адамс.

Со звукот на сирената што го означува крајот на првото полувреме, тој ја исфрли топката со едната рака скоро од кош на кош и погоди.

Се разбира, тој самиот беше изненаден од ваквиот потег, па реши да го прослави на интересен начин.

Патем, тој синоќа имаше 11 поени, 11 скокови и две асистенции.

Проверете ја овој поен во следното видео: