Вилијамсон го искриви кошот со неговите забивања (ВИДЕО)

Минатата ноќ во НБА-лигата беше одигран Олстар-дуелот во Чикаго меѓу „ѕвездите во подем“, па дуелот меѓу младите кошаркари беше фантастичен и беа постигнати 282 поени.

Тимот на Американците победи со резултат 151-131 против екипата на Светот, а на дуелот беа забележани многу атрактивни потези и силни забивања, меѓу кои најмоќни беа тие на Зајон Вилијамсон, кошаркарот на Њу Орлеанс пеликанс.

Младиот кошаркар во втората четвртина имаше серија на силни забивања, а по едно забивање со две раце настрада конструкцијата од кошот.